KARA HOLDING

TUNCAY KARA

27/10/1953 TARİHİNDE GAZİANTEPTE DOĞMUŞTUR. 1989-2013 TARİHLERİ ARASINDA SELÇUK İPLİK A.Ş YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ,2013-2017 YILLARI ARASINDA KARA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI YAPMIŞTIR. 6 ÇOCUKLU RAHMETLİ ŞABAN-HAYRİYE KARA ÇİFTİNİN 2.ÇOCUĞUDUR.

İLKOKUL YILLARINDA ÇALIŞMA HAYATINA BAŞLAMIŞ VE 64 SENELİK YAŞAMI BOYUNCA BİR FİİL ÇEŞİTLİ İŞLERDE ÇALIŞMIŞTIR. BİSKÜVİ FABRİKASINDA İLK DENEYİMİNİ YAŞAMIŞTIR. DAHA SONRALARI BABA MESLEĞİ OLAN ELEKTRİK TESİSATI İŞİNE DAYISININ YANINDA BAŞLAMIŞTIR. İŞİNDE USTALAŞTIKTAN SONRA, BABASINDAN BELİRLİ BİR SERMAYE ALARAK AĞABEYİ OKTAY KARA İLE BİRLİKTE KENDİ ELEKTRİK MALZEMESİ DÜKKANINI AÇMIŞLARDIR. KISA SÜREDE, ÇALIŞMA VE AZİMLE KENDİ İŞLERİNDE BÜYÜMÜŞLERDİR. DİĞER KARDEŞLERİ KEMAL VE BİLAL KARA’DA AYNI SEKTÖRDE OLDUKLARI İÇİN TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLANIP ENERJİ ELEKTRİK LTD.’Yİ KURMUŞLARDIR. 1989 YILINDA, 3 ADET OPEN-END MAKİNALI SELÇUK İPLİK’E ORTAK OLMUŞLARDIR. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR MANTIĞI İLE DAHA DA ÇOK ÇALIŞARAK, KARA HOLDİNGİ BUGÜN 1400 ÇALIŞANI OLAN BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GETİRMİŞLERDİR.

TUNCAY KARA, BU SÜRE ZARFI İÇERİSİNDE KENDİSİNDEN ÇOK İŞYERİNE ZAMAN AYIRMIŞTIR. YAPTIĞI İŞTEN HİÇBİR ZAMAN YORULMAMIŞ VE GÜCENMEMİŞTİR. DİSİPLİNİ HİÇBİR ZAMAN ELDEN BIRAKMAMIŞ, KENDİSİNE HAYAT TARZI EDİNMİŞTİR.

64 YAŞINDA, HERŞEYİN BAŞLADIĞI 3 OPEN-END MAKİNALI İLK FABRİKADA ÇIKAN BÜYÜK YANGINDA ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ULAŞMIŞTIR.